Музей Івана Франка у Криворівні

Музей Івана Франка у Криворівні — це літературно-меморіальний будинок, що знаходиться у мальовничому місці на березі ріки Чорний Черемош. В цьому будинку жив і працював Іван Франко, видатний український письменник, громадський і культурний діяч, під час перебування у Криворівні з 1906 по 1914 роки. Тут збережені речі, якими користувався Іван Франко: стіл, за яким писав, ліжко на якому спав, та багато інших старовинних речей.

Криворівня була місцем відпочинку і творчої праці багатьох діячів культури, літератури та мистецтва. Тут з 1901 по 1914 майже щоліта бував Іван Франко, писав твори, вірші та записував фольклор.

Літературно-меморіальний музей Івана Франка знайомить з творчістю та життям у Криворівні культурних діячів того часу: Івана Франка, Гната Хоткевича, та багатьох інших видатних осіб, про яких Вам розкажуть під час цікавої та пізнавальної екскурсії.

Також в музеї відкрито зал сучасних діячів народної творчості.

Літературно-меморіальний музей Івана Франка — минуле і теперішнє під одним дахом

В літературно-меморіальному музеї імені Івана Франка у Криворівні Ви можете відчути як зустрічається минуле і теперішнє. В невеликих залах музею Івана Франка мистецтво минулих століть перетинається з сучасним мистецтвом, відчувається його тісний зв'язок.

Музей цікавий і тим, що розташований в дерев'яному гуцульському будинку, віком понад сто років.

Тут Вас гостинно зустрінуть та проведуть цікаву екскурсію, розкажуть про життя та творчість Івана Франка, познайомлять з гуцульським колоритом та побутом. В музеї представлені добре збережені стародавні речі та предмети побуту гірського життя. Ви побачите старовинні дерев'яні меблі, різьблені скрині, мисники, стіл-скриню, приклади гуцульської вишивки.

Контакти:

с. Криворівня, 78710

Верховинський район, Івано-Франківська область

тел.: (03432) 527-04


смт. Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область, Україна

 

Email: info@vverhovynu.com