Музеї Верховини та Верховинського району

Відчути самобутню культуру та багату історичну та духовну спадщину Гуцульщини запрошують музеї Верховини та Верховинського району.

Гуцули шанують свої звичаї, традиції, свою історію, збирають найцінніше та створюють музеї, в яких знайомлять всіх охочих з гуцульським побутом та етнографією, музичними інструментами, гуцульською вишивкою та багато іншим.

Щоб дізнатися більше цікавого про Гуцульщину, про гірське життя, про історію краю відвідайте державні та приватні музеї у Верховині та інших населених пунктах району.

Розташовані по всьому району музеї Верховинщини з любов'ю та натхненням зібрали старовинні речі Гуцульського життя.


Музей Грибів в селі Ільці Верховинського району
Музей Грибів

Музей Грибів

Щойно відкривши дерев'яні двері старовіцької хати музею, опиняєшся в іншому світі — світі грибів та магії лісу. 

 


Музей Галєрія гуцульських традицій та обрядів

Музей, в якому Ви не лише ознайомитесь з гуцульськими традиціями та обрядами, а і станете частиною життя музею, відчуєте колорит Гуцульщини та зцілитися живою ватрою.

 


Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини

Музей знайомить з етносоціальною системою Гуцульщини. Розташований у селі Криворівня поруч з трасою.


Музей "У Трембітаря"

У музеї гуцульського побуту та мистецтва "У трембітаря" Вам розкажуть про походження гуцулів, їх життя, побут, обряди, традиції, заграють та проведуть майстер клас на різних музичних інструментах.


Музей Вишиванка

Завійте в музей Вишиванка та познайомтесь з автентичними гуцульськими речами та предметами побуту, послухайте гуцульську говірку та цікаву історичну розповідь про гуцульську вишивку, яку розповідає господиня музею.

 

Музей Михайла Грушевського

В музеї Михайла Грушевського у Криворівні представлені біографічні документи, старовинні гуцульські речі, предмети побуту, знаряддя праці.

За музеєм відкривається мальовничій пейзаж на долину річки Бережниця та густий смерековий ліс.

Музей Івана Франка

Літературно-меморіальний музей Івана Франка, розташований в с. Криворівня, знайомить із життям І. Франка та інших діячів культури та мистецтва, під час їхнього перебування у Криворівні.

В музеї зібрані цікаві та автентичні речі.

Музей Романа Кумлика

Приватний музей Романа Кумлика в Верховині знайомить з гуцульським побутом та музичними інструментами, які з натхненням та турботою зібрані власником музею.

Музей "Гуцульської магії"

Розташований в Жаб'євському каньйоні біля річки Жаб'євський потіксмт. Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область, Україна

 

Email: info@vverhovynu.com