Писаний Камінь

Гора Писаний Камінь, висота — 1221 м над рівнем моря, розташована в межах Покутсько-Буковинських Карпат.

Писаний Камінь. Верховина. Відпочинок в Карпатах, сайт про Верховину  www.visitverkhovyna.com

Писаний Камінь — одне з найгарніших та загадкових місць Верховинщини, окутане легендами та містичними особами.

Цей комплекс мальовничих скель висотою від 2 м до 20 м, містить наскельні зображення, найдавніші з яких відносять до часів Київської Русі. За деякими легендами тут було язичницьке капище.

Дорогою на Писаний Камінь відкривається захоплююча панорама на вершини та гірські хребти Чорногора, Гриняви, Покутсько-Буковинські Карпати, на далекі полонини та густі смерекові ліси.

Краєвид з сідловини між горами Писаний Камінь та Копілаш на Покутсько-Буковинські Карпати, Гринявські гори та Чорногірський хребет

Маршрут на Писаний Камінь

На Писаний Камінь є декілька маршрутів: з Буковецького перевалу та села Верхній Ясенів.

Маршрут з Буковецького перевалу проходить через село Черетів (цікаве панорамними краєвидами та приватним музеєм — дерев'яна хата зі сторічною історією). Потім стрімка стежка піднімається на гору Копілаш, і далі по хребту веде до Писаного Каменю. Довжина цього маршруту в одну сторону Буковецький Перевал — Писаний Камінь становить 9 км.

По дорозі Ви побачите дерев'яні гуцульські хати, захопливі краєвиди та в залежності від сезону галявини квітів.

На горі Копілаш та вздовж стежки на Писаний Камінь ростуть різні види анемони, підсніжники, проліски та чорниця з брусницею.

А піднявшись на хребет на Вас чекатимуть надзвичайної краси краєвиди,безмежний простір і мільйони кубометрів свіжого повітря. Тут перед Вами як на долоні селище Верховина, гори Магура та Магурка, хребет Кринта та Кострич, мальовничі вершини Покутсько-Буковинських Карпат та найвищий гірський хребет Українських Карпат — Чорногора.

Чим ближче до мальовничих скель Писаного Каменю, тим стежка стає дедалі цікавіша.

Гора Писаний Камінь — місце сили

Пройдіть шлях на Писаний Камінь, місце сили та натхнення, відчуйте енергетику цього місця, послухайте містичні легенди та уявіть світ, в якому жили наші давні предки.

Писаний Камінь відкриває неповторні мальовничі пейзажі, тут відчувається спокій і затишок, влаштований скелями-велетнями.

Писаний Камінь — місце сили

Тут бувало багато діячів української культури, серед яких Іван Франко, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Михайло Коцюбинський.


смт. Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область, Україна

 

Email: info@vverhovynu.com